Co sprawdzić przed skorzystaniem z usług firmy wykończeniowej?

Mogłoby się wydawać, że znalezienie ekipy wykończeniowej jest banalnie proste. Na rynku funkcjonuje ogromna liczba przedsiębiorstw. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że wiele osób pracuje w tej branży przez przypadek. Chyba nikt nie chce, aby zdobywały one nowe umiejętności podczas realizacji naszego zlecenia. O wiele bezpieczniej jest skorzystać z usług renomowanego przedsiębiorstwa, które proponuje wykończenia wnętrz. Czasami warto zapłacić nieco więcej.

Pozycja na rynku

Wybierając przedsiębiorstwo remontowo-wykończeniowe należy sprawdzić, czy funkcjonuje ono od niedawna, czy ma ugruntowaną pozycję na rynku. Należy liczyć się z tym, że najlepsi fachowcy mają napięte harmonogramy. W takiej sytuacji powinniśmy planować wykończenie mieszkania z odpowiednim wyprzedzeniem. Z pewnością nie należy szukać ekipy na ostatnią chwilę – istnieje małe prawdopodobieństwo, że firma godna polecenia będzie mogła rozpocząć pracę za tydzień lub dwa. Podejdźmy do tematu racjonalnie, gdyż tylko w taki sposób uchronimy się od podjęcia błędnej decyzji.

Zanim zdecydujemy się na współpracę sprawdźmy przykładowe realizacje danej ekipy. Zdecydowana większość profesjonalnych przedsiębiorstw posiada swoje portfolio w sieci. To najlepsze potwierdzenie standardu świadczonych usług. Ponadto możemy poznać estetykę danych fachowców – niemal każda ekipa pracuje w zupełnie inny sposób. Im bardziej rozbudowane portfolio, tym lepiej. Nie zapomnijmy również o sprawdzeniu referencji. Muszą być one wiarygodne i rzetelne. Musimy mieć pewność, że opinia jest prawdziwa. Dobrze, jeśli firma wykończeniowa potrafi potwierdzić kwalifikacje zatrudnianych pracowników np. poprzez okazanie certyfikatów. Oczywiście duże znaczenie ma cena. Wiadomym jest, że renomowane przedsiębiorstwa nie mają najniższych cen na rynku. Najważniejsza jest jednak jakość, którą zapewnić mogą takie firmy jak BB Construction.

Terminowość prac

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jest poprosić o wstępne oszacowanie terminu ukończenia zlecenia. Wszystko uzależnione jest od zakresu niezbędnych robót. Zbyt długi termin realizacji nie jest korzystny dla żadnej ze stron. Remont poważnie komplikuje codzienne życie, a więc priorytetem jest jego szybkie zakończenie. Wyjątek stanową budynki, które jeszcze nie zostały zamieszkane. Oczywiście nie w każdym przypadku można pozwolić sobie na opóźnienia.

Sprawdźmy, w jakich godzinach przeprowadzane są prace. Czy ekipa pracuje na jedną, czy dwie zmiany. Dobrze jest również dowiedzieć się, czy firma pracuje w weekend. Wszystko po to, aby uniknąć fachowców, którzy rozpoczynają pracę w kilku miejscach jednocześnie i ciągną ją miesiącami.