Praca w centrum Łodzi? Nowe inwestycje biurowe.

Widok na nowe inwestycje biurowe w Łodzi

Jednym z kierunków, na które firmy patrzą coraz bardziej przychylnie jest Łódź. To industrialne miasto od dłuższego czasu zmienia swój wizerunek. Staje się bardziej nowoczesne i przyjazne dla oka, dzięki ciekawym projektom architektonicznym.

Łódź od dłuższego czasu borykała się z problemem odpływu ludności do lepiej prosperujących miast. Od czasu napływu inwestycji i zmian wizualnych w mieście sytuacja stopniowo jednak zaczęła się odwracać. Powstał projekt Nowe Centrum Łodzi, który zmienił wizję miasta, łącząc tradycję z nowoczesnością. W oczach inwestorów, miasto zyskało także na atrakcyjności, zwłaszcza biorąc pod uwagę dynamiczny przyrost powierzchni biurowych.

Warszawa zawsze była ważnym ośrodkiem biznesowym, lecz czynsze za wynajem biura w centrum zawsze były niewiarygodnie wysokie. Sytuacja inaczej wygląda w Łodzi. Oddawane do użytku biurowce bardzo szybko znajdują najemców dzięki niewygórowanym cenom wynajmu i nowoczesnym standardom. Ciekawą inwestycją są z pewnością budynki Imagine, które są zlokalizowane tuż przy Śródmieściu.

Nowe łódzkie inwestycje biuroweProjekt Imagine zakłada dwa budynki o 6 piętrach, które są przystosowane na potrzeby firm z branży IT i energetycznej. Ten nowoczesny budynek znajduje się przy głównych arteriach miasta, dzięki czemu bardzo łatwo tu trafić. Sprawia to także, że dojazd do miejsca pracy jest niezmiernie łatwy. W pobliżu dostępny jest transport komunikacji miejskiej, co pozwala na pozostawienie samochodu w garażu. Dla tych, którzy jednak wolą przemieszczać się samochodem po mieście, projekt zakłada także parking. Budynek jest przewidziany do oddania do użytku w 2019 roku.

Umiejscowienie budynku biurowego jest strzałem w dziesiątkę. Łódź nie narzeka na wysoki współczynnik pustostanów. Wiele budynków szybko znajduje najemców. Lokalizacja w centrum sprawia, że inwestycja staje się jeszcze bardziej atrakcyjna dla firm, które mogą chcieć otworzyć swoje biuro właśnie w Łodzi.